proč matcha

proč matcha

Matcha je speciální druh zeleného čaje, který působí blahodárně na lidské zdraví. Získává se ze sušené dužiny mladých lístků čajovníku, která je rozemleta na jemný prášek. Kvalitní matcha má nasládlou zemitou chuť s charakteristickými tóny umami, zářivě zelenou barvu a nespočet zdravotních benefitů.

Narozdíl od jiných čajů, kde pijeme výluh, u matchy konzumujeme přímo celý (rozemletý) list, který tělu poskytuje nejen kofein, ale širokou škálu prospěšných látek - antioxidanty, aminokyseliny, chlorofyl a další významné živiny.

Vedle spousty antioxidantů matcha obsahuje jedinečnou aminokyselinu L-theanin, díky které má narozdíl od kávy dlouhotrvající efekt bez nežádoucích vedlejších účinků (jako je např. prudký pokles energie, dehydratace, neklid atd.).

 

matcha

vyvážená energie

Matcha vedle kofeinu obsahuje látku L-theanin. Tato unikátní kombinace zajišťuje stabilní přísun energie, nikoliv rychlý nárůst a prudký pokles, což je vzorec typický pro ostatní kofeinové nápoje, jako je např. káva. Aminokyselina L-theanin se ve spojení s kofeinem nachází výhradně v zeleném čaji matcha – přispívá k optimálnímu zvládání stresu a dodává stabilní přísun energie po dobu až šesti hodin.

 

stimulace mozkové činnosti

Matcha má pozitivní dopad na oblast mozku. Je plná kofeinu, L-theaninu, EGCG a dalších cenných látek, které prokazatelně zlepšují kognitivní funkce, podporují udržení pozornosti a zlepšují soustředění, paměť a náladu.

 

podpora imunity

Matcha obsahuje v hojném zastoupení hořčík, který působí protizánětlivě, podporuje imunitní systém, zvyšuje pevnost kostí a přispívá k celkové relaxaci. Matcha dále obsahuje vitamín E, který zpomaluje proces stárnutí – zlepšuje zdraví pokožky, vlasů a nehtů. 

 

antioxidanty

Matcha je vedle hořčíku bohatá na velké množství antioxidantů, které mají velmi příznivé účinky na lidské zdraví. Jsou protizánětlivé, pročišťují náš organismus, chrání buňky a působí i preventivně – pomáhají předcházet degenerativním onemocněním, chronickým nemocem a některým formám rakoviny. 

  

srdeční zdraví

Antioxidanty působí příznivě i na naše srdce, zabraňují vzniku zánětů. Matcha dále pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a vysokou hladinu cholesterolu.

 

P.S.: Naši ceremoniální bio matchu můžete zakoupit zde.