o nás

o nás

Značka MATCHAI nevznikla ze dne na den. To se možná jen tak zdá. Znáte to, první nadějná myšlenka, pic, uděláme z toho byznys. Takhle to funguje asi jen ve filmu. A možná ani tam ne.

Začalo to vlastně už u mé babičky. Věřím, že právě díky ní a její celoživotní zálibě ve sladkém se sama také potýkám s nemalou chutí na sladké. Ta postupně zapříčinila hledání zdravějších alternativ, které by prospívaly nejen mým chutím, ale také tělu, mysli a duši. Je to klišé, ale je to tak.

U sebe doma v kuchyni i na různých koutech světa jsem za poslední dekádu vyzkoušela mnohé. Ochutnávala jsem a ochutnávala, zkoušela a testovala… no, však si jistě dokážete představit, co k takovému poznávacímu procesu patří. 

Nakonec jsem zakotvila u nápadu založit MATCHAI. MATCHAI, svou vlastní značku a internetový obchod v jednom, který zpřístupní kvalitní matchu a chai latte (dva objevy mého života) více lidem u nás na českém trhu.

Matcha je má srdcová záležitost. Koho by neuhranul zelený nápoj, který na vás doráží zářivou barvou, jemnou zemitou vůní, přislibuje zázračné benefity a navozuje moment klidné meditativní chvilky?

Chai latte je na tom obdobně. Jedná se o tradiční indický nápoj, který je kořeněný a sladký a já ho nejraději popíjím po dlouhých (pod)zimních večerech, na mrazivých procházkách nebo v ledové verzi v horkých letních dnech. Intenzitu obou nápojů si však nastavujete vy, a to je na domácí přípravě to nejlepší.

MATCHAI je tady od toho, abyste si užili svůj moment klidu a pohody, s něčím dobrým po ruce. Abyste měli po čem sáhnout, když budete potřebovat trochu externí lásky. Abyste našli matchu v ceremoniální bio kvalitě i to nejlahodnější chai latte na jednom místě.

Postupně jsem se dopracovala až sem. K výběru toho nejlepšího z nejlepšího. A věřím, že tímhle to nekončí. Ba naopak, tímhle to teprve začíná.

 

A kdo jsem já, abyste mě poslouchali, potažmo mi věřili? 

Jsem holka, co matchu a chai latte popíjí v nemalé míře téměř už dekádu. Uběhlá dekáda mi nepřipomíná jen neúprosný koloběh času a to, jak nenávratně stárneme, ale také mé dlouhotrvající a ustavičné ochutnávání těchto dvou nápojů. Byl to běh na dlouho trať, za tu dobu jsem matchu i chai okusila v nepřeberném množství provedení, od různých dodavatelů, v méně či více vyhlášených podnicích, na různých místech světa.

Při ochutnávání jsem byla nekompromisní. Protože hořká, trpká, plytká matcha či přeslazené chai latte s umělou chutí je to poslední, co chcete ve své vytoužené chvilce volna pít. No nemám pravdu? Navíc, co si budeme nalhávat, dnešní trh je promořený snadno dostupnými, levnými a častokrát nekvalitními produkty. Holt není čaj jako čaj, ani chai jako chai. A u matchy to platí dvojnásob.

Myslím, že to by k důvěryhodnosti mohlo stačit. S potěšením mohu konstatovat, že hledání toho nejkvalitnějšího zeleného čaje matcha a nejlahodnější směsi na chai latte je u úspěšného konce. Za produkty na webu MATCHAI si stojím celým svým srdcem :)

 

S láskou

Vendula

zakladatelka MATCHAI