proč chai

proč chai

Chai latte, nebo také masala chai, je sladký kořeněný nápoj původem z Indie, který se dnes těší velké oblibě po celém světě. Tradičně se jedná o kombinaci černého čaje, exotického koření, cukru a horkého mléka. 

Popíjení tohoto nápoje není pouze záležitost navýsost příjemná, ale také zdraví prospěšná – složky v chai latte mají pozitivní vliv na lidský organismus. Níže uvádíme některé z hlavních benefitů.

 

obsahuje antioxidanty

Černý čaj, stejně jako skořice, kardamom a hřebíček, je bohatý na antioxidanty, které mají velmi příznivé účinky na lidské zdraví. Mají protizánětlivé účinky, chrání buňky a působí i preventivně – pomáhají předcházet degenerativním onemocněním a některým formám rakoviny.

 

podporuje srdeční zdraví

Černý čaj se skořicí pomáhá snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi.

 

stimuluje trávení

Zázvor, skořice, kardamom, černý pepř a černý čaj působí pozitivně na trávicí trakt a podporují správné trávení – zmírňují žaludeční potíže, mají antibakteriální účinky a pomáhají předcházet zažívacím potížím.

 

má protizánětlivé účinky

Černý čaj, skořice i zázvor působí protizánětlivě. Snížení zánětu v těle přispívá ke zmírnění bolestivosti svalů, chronické bolesti a odvrácení dalších nemocí související se zánětem jako je artritida či autoimunitní poruchy.

 

předchází nachlazení

Šálek chai latte může zmírnit příznaky nachlazení, či nachlazení dokonce zcela zažehnat. Černý čaj se pyšní antivirovými účinky, díky kterým působí preventivně při běžných onemocněních jako je nachlazení a chřipka. Skořice, zázvor, kardamom a hřebíček mají antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti, které také pomáhají v boji proti běžným nemocem včetně bolesti v krku.

 

zmírňuje bolesti hlavy

Černý čaj, díky malému obsahu kofeinu, zmírňuje drobné bolesti hlavy. Kofein stahuje cévy, které často zapříčiňují bolesti hlavy, a tak šálek chai latte může pomoci zmírnit příznaky a snížit celkovou bolest.

 

uvolňuje od menstruačních bolestí

Chai latte přispívá k ulevení od bolesti při menstruaci. Skořice snižuje menstruační bolesti a nevolnost. Zázvor zmírňuje křeče a snižuje délku i intenzitu menstruačních bolestí.

 

prospívá pokožce

Černý čaj obsahuje vitamíny a minerály, které chrání a omlazují pokožku. Vedle toho už samotná konzumace chai latte je přísun tekutin navíc, který je pro zdraví pokožky nezbytný. Dostatek hydratace se projevuje na kvalitě pleti, která je v ideálním případě svěží, vyživená a zdravá.

 

P.S.: Naši milovanou směs na chai latte můžete zakoupit zde.